Lokale

Arifi mbajti fjalën, asfaltoi rrugën në Muhoc

Arifi mbajti fjalën, asfaltoi rrugën në Muhoc

Në  Muhoc të komunës së Bujanocit sot u bë hapja e rrugës së asfaltuar prej 1470 metra, ndërsa filloi asfaltimi edhe i fushës së sportit që është pjesë e shkollës fillore “Migjeni”. Banorët e Muhocit të komunës së Bujanocit

01.Aug.2012 21:23
KKSH: Dimensione të reja të bashkëpunimit

KKSH: Dimensione të reja të bashkëpunimit

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar dhe Deputeti Popullor, Galip Beqiri dhe Riza Halimi i ka pritur në zyret e Ministrisë së Arsimit, shkencës dhe teknologjisë, Ramë Buja. Me  ç' rast janë diskutuar çështjet me rëndësi rreth arsimit

01.Aug.2012 19:49
titulli.com

Riza Halimi “prish” koalicionin në Bujanoc

Sipas burimeve të gazetës Danas, në parim është arritur marrëveshja që koalicioni qeverisës në Bujanoc të përbëhet nga nëntë këshilltarët e Partisë për Veprim Demokratik (PVD) të Riza Halimit, katër të “Koalicionit për Bujanoc

01.Aug.2012 11:05
Sofra e Iftarit bashkon besimtarët në Osllarë

Sofra e Iftarit bashkon besimtarët në Osllarë

Në fshatin Osllarë të komunës së Bujanocit është organizuar iftar për nderë të muajit të Ramazanit. Forumi Rinor i Xhamisë së fshatit njëherit edhe organizator kryesor mblodhi  në sofrën e Iftarit banorë, mërgimtarë të këti

01.Aug.2012 01:22
titulli.com

Prej nesër rënie të temperaturave

Prej nesër deri të premten do të regjistrohen rënie të temperaturave në Luginë dhe rajon, njofton Enti Hidrometeorologjik.  Sipas të dhënave të këtij enti, nesër pritet ndryshimi i motit dhe kohë jostabile me mundësi të reshjeve t

31.Jul.2012 22:37
Ju thërret xhamia e Tërnocit (video)

Ju thërret xhamia e Tërnocit (video)

Në xhaminë e cila gjendet në qendër të fshatit Tërnoc të komunës së Bujanocit, kanë filluar punime për zgjerimin e hapësirës që do të shërbente për kryerjen e lutjeve, sidomos të motrave myslimane. Kryetari i këshillit të kësa

31.Jul.2012 14:55
titulli.com

Komunalia bënë apel për kursim të ujit

Në territorin e komunës së Bujanocit disa vendbanime përballen me ndërprerjen e ujit për shkak të keqpërdorimit, raporton Titulli. Fshatrat Tërnoc, Osllar, Nesalcë, Bozhinjevc, Zhbevcë dhe Lilancë janë bashkësitë lokale ku më së t

31.Jul.2012 14:53
titulli.com

Arifi ia “shtrëngon” dorën kampionit në Kikboks

Në zyrën e kryetarit të komunës së Bujanocit, në shenjë respekti, sot kanë shtrënguar duart kampioni në Kikboks Edvik Abdullahu dhe kryetari Nagip Arifi, raporton Titulli. Në këtë takim mes vendasve, është biseduar për rezultatet e

31.Jul.2012 13:31
titulli.com

450 palë syze donacion për qytetarët preshevarë

Nëse dikur mbajtja e syzeve me dioptri tek ne shikohej në aspektin negativ, sidomos për një te ri kjo dukuri tani më ka thyer të gjitha tabutë. Sot gati çdo qytetar me nevojë merr me kohë pasat preventive duke përdorur syze dhe kështu duk

30.Jul.2012 19:26
titulli.com

Kujdes nga zjarret në Bujanoc, pasojnë dënimet

Shtabi për situata të jashtëzakonshme në Bujanoc ka mbajtur mbledhjen e parë pas kustituimit të organeve lokale dhe ka shqyrtuar situatën e përgjithshme në territorin e komunës. Rexhep Rexhepi, kryeshef i shtabit tha se është biseduar

30.Jul.2012 16:20