Zyrtare: Chelsea arrinë marrëveshje me Atl.Madrid për Filipe Luis0

🕔14:50 10.07.2014

Skuadra londineze Chelsea e miliarderit rus Roman Abramovich ka arritur marrëveshje me skuadrën spanjolle Atletico Madrid për transferimin edhe të njërit prej futbollistëve kyq të kësaj skuadre me të cilët arriti të stolisej me titullin kampion në La Liga.

Ja si mbushet mend shoferi idiot (video)0

🕔15:30 09.07.2014

Një shofer voziste tamam si një idiot në rrugë. Por, në fund erdhi drejtësia… Frenimet e rrezikshme, rritja e shpejtësisë, gara pa krye… morën fund për dy vetura. Në dritën e kuqe para doli një veturë tjetër dhe një shofer që dha një leksion: fillimisht një shkelmë fytyrës. Tjetri shpëtoi, por mësoi se çfarë mund t’i ndodh. Se çfarë ndodhi në vazhdim, shikojeni videon.

iPhone 5S është telefoni më i famshëm në botë!0

🕔15:45 09.07.2014

Sipas një raporti të fundit të realizuar nga ABI Research thuhet se modeli i fundit i telefonit të Apple, iPhone 5s është telefoni më i famshëm në botë. Mirëpo, duhet thënë se raporti është është realizuar në tremujorin e parë të këtij viti, kështu që nuk përfshin modelin e ri të telefonit të Samsung, Galaxy S5, pasi nuk ishte në dispozicion atëherë.

Këngëtarëve kosovarë iu ndalohet hyrja në Maqedoni0

🕔14:58 10.07.2014

MPB-ja, siç mëson ALSAT M, ka marrë vendim që të ndalojë hyrjen në Maqedoni të këngëtarëve nga Kosova të cilët përmes rrjeteve sociale kanë paralajmëruar pjesëmarrjen në protestat e së premtes në Shkup kundër rastit Monstra.