Lokale

Rrezikohen banorët e Tërnocit nga ujërat e zeza

Rrezikohen banorët e Tërnocit nga ujërat e zeza

Në fshatin Tërnoc të komunës së Bujanocit ujërat e zeza kanë dalë në sipërfaqe pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit. Sipas banorëve të këtij fshati askush nuk po interesohet për mirëmbajtjen e rrjetit të kanalizimit, ng

11.Jun.2012 11:47
titulli.com

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit edhe në Kumanovë

Në Kumonavë është bërë themelimi i Qendrës së Solidaritetit dhe Avancimit që si qëllim e ka humanitetin. Të dielën ka filluar me punë QSA në Kumanovë të Maqedonisë, e cila nga ky moment ka shtrirë rrjetin e saj edhe më shumë, r

11.Jun.2012 08:54
Thaçi: Edhe Rusia dhe Kina do ta njohin Kosovën

Thaçi: Edhe Rusia dhe Kina do ta njohin Kosovën

Kryeministri Hashim Thaçi në Japoni, ka theksuar se në një të ardhme edhe Rusia, edhe Kina, por edhe Greqia, Qipro, Sllovakia, Rumania dhe Spanja do ta njohin Kosovën. Duke folur për qëndrimet e Rusisë dhe Kinës, por edhe të pesëshes e

09.Jun.2012 15:21
Defilojnë maturantët e Bujanocit (video)

Defilojnë maturantët e Bujanocit (video)

Maturantët e shkollës së mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc sot zhvilluan defilimin e tyre nga objekti i shkollës e deri në sheshin e qytetit. Maturantët ishin të shoqëruar edhe nga udhëheqësia e këtij institucioni arsimor si dhe prof

08.Jun.2012 23:05
Presheva e Sanxhaku bashkojnë forcat

Presheva e Sanxhaku bashkojnë forcat

Zyrtarët e Bashkësisë Demokratike Boshnjake (BDZ) dhe ata të Bashkimit Demokratik të Shqiptarëve për Preshevë, Bujanoc e Medvegjë, janë takuar në Novi Pazar me ç’rast kanë diskutuar për zgjidhjen e problemeve të pakicave boshnjake dh

07.Jun.2012 23:10
Dështon seanca e Jonuz Musliut (foto & video)

Dështon seanca e Jonuz Musliut (foto & video)

Seanca e Kuvendit Komunal të komunës së Bujanocit e thirrur për sot, nuk ka mundur ti vazhdojë punimet në mungesë të shumicës së këshilltarëve. Seanca e ftuar nga kryetari i Kuvendit Komunal Jonuz Musliu filloi me protestën për vjed

07.Jun.2012 12:21
Ramiz Latifi zgjidhet kryetar i KK të Preshevës

Ramiz Latifi zgjidhet kryetar i KK të Preshevës

Me 23 vota pro dhe 15 kundër sot është zgjedhur kryetari i Kuvendit komunal të Preshevës Ramiz Latifi i Rilindjes Demokratike, raporton Titulli. Mbledhja filloi në kohën e paraparë,  por që në fillim me debate nga tashmë pozita edhe op

06.Jun.2012 18:13