Fëmiu i parë i lindur në 2019 në Vrajë shqiptarë, i dhurohen 50 mijë dinarë
Lugina

Fëmiu i parë i lindur në 2019 në Vrajë shqiptarë, i dhurohen 50 mijë dinarë

03.Jan.2019 09:18
0

Në spitalin e Vrajës fëmija i parë i lindur i vitit të ri është një vajzë me peshë 4 kilogram i një nëne shqiptare nga komuna e Bujanocit, shkruan mediat serbe transmetonTitulli.com.

Fëmiu erdhi në këtë botë në orën 10.55 nga nëna Ramejsa Elezi nga Bilaçi afër Bujanocit e cila u vizitua nga ndihmës/kryetari i qytetit të Vrajës, Aleksandar Stajiq dhe përfaqsuesi i qendrës spitalore të qytetit Miroljub Stankoviç.

Këta,  nënës shqiptare ja ndanë edhe një kupon me vlerë prej 50.000 dinarë ndërsa ky është viti i shtatë i njëpasnjëshëm që udhëheqja e qytetit viziton dhe i dhuron një fëmije të parë të lindur.

Në ditën e parë të vitit 2019 kanë lindur dy djem dhe një vajzë tjetër dhe  sipas të dhënave zyrtare në vitin 2018 në spitalin e Vrajës lindën 1487 foshnje, 19 më pak se një vit më parë./Titulli.com/

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration