Arifi: Falënderuam senatorin amerikan për senzibilizimin e çështjes së Luginës së Preshevës
Lokale

Arifi: Falënderuam senatorin amerikan për senzibilizimin e çështjes së Luginës së Preshevës

25.May.2023 17:29
0

Lidhur me takimin e përbashkët të enjten me senatorin amerikan, Gary Peters në Beograd, Nagip Arifi ka shkruar se janë falënderuar për senzibilizimin e çështjes së Luginës së Preshevës.

Postimi i plotë në Facebook nga Nagip Arifi:

Me ftesë të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd takova senatorin Gary Peters me bashkëpunëtorë.
 
Falemnderuam senatorin Peters për angazhimin e tij për senzibilizimin e çështjes së Luginës së Preshevës, jo veç në ShBA por edhe në Evropë dhe qendra tjera vendimmarrëse.
Osmani takohet me Bërnabiq, diskutohet integrimi i pakicave nacionale dhe mjedisi medial (foto)
Kamberi bashkë me të tjerë takohet me Peters në Beograd
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration