Kamberi bashkë me të tjerë takohet me Peters në Beograd
Lokale

Kamberi bashkë me të tjerë takohet me Peters në Beograd

25.May.2023 17:52
0

Lidhur me takimin e përbashkët të enjten me senatorin amerikan, Gary Peters në Beograd, deputeti popullor Shaip Kamberi ka shkruar se “Lugina mbetet pjesë e agjendës së Senatit të SHBA-së”.

“Ishte një mundësi e jashtëzakonshme për të trajtuar çështjet kritike me të cilat përballen shqiptarët veçanërisht duke u fokusuar në diskriminimin, nënpërfaqësimin dhe nevojën për reciprocitet me komunitetin serb në Kosovë”, shkroi Kamberi në Facebook.

Ai tregoi se në bisedën me senatorin Peters ka theksuar “sfidat dhe shqetësimet e komunitetit shqiptar, duke nënvizuar rëndësinë e mbrojtjes së të drejtave të tyre dhe sigurimin e pjesëmarrjes së tyre aktive në sferën politike dhe sociale”.

Arifi: Falënderuam senatorin amerikan për senzibilizimin e çështjes së Luginës së Preshevës
OSBE: Bujar Osmani takon disa të rinj në Bujanoc (foto)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration