Osmani takohet me Bërnabiq, diskutohet integrimi i pakicave nacionale dhe mjedisi medial (foto)
Lokale

Osmani takohet me Bërnabiq, diskutohet integrimi i pakicave nacionale dhe mjedisi medial (foto)

25.May.2023 17:22
0
Kryediplomati i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani vizitën e tij në Serbi në rolin e kryesuesit të OSBE-së ka takuar edhe kryeministren Ana Bërnabiq, transmeton Titulli.com.
 
"Kjo ishte një nga temat e bisedës me Kryeministren Ana Bërnabiq. Gjithashtu folëm për Strategjinë e Medieve 2020-2025 dhe Planin e Veprimit, zbatimi i të cilit është vendimtar për një mjedis mediatik pluralist dhe të sigurt. Në këtë drejtim, garantimi i sigurisë së gazetarëve është gjithashtu i një rëndësie të madhe", ka shkruar Osmani në Facebook.
 
Osmani ka shkruar se Misioni i OSBE-së në Serbi e mbështet vendin në përpjekjet e tij për integrimin e mëtejshëm të pakicave nacionale në shoqëri përmes ndihmës së drejtpërdrejtë në zbatimin e Planit të Veprimit për realizimin e të drejtave të tyre.
 
"Për këto dhe prioritete të tjera aktive reformuese, Misioni i OSBE-së në Serbi do të vazhdojë të ofrojë mbështetje përmes ekspertizës dhe punës së drejtpërdrejtë me institucionet dhe organizatat e tjera partnere", ka shkruar mes Bujar Osmani pas vizitës që pati me kryeministren Bërnabiq, pwrcjellë Titulli.com.
 
 
Lutfiu takohet në Beograd me senatorin amerikan: Kemi një mungesë totale të perspektivës në Luginë
Arifi: Falënderuam senatorin amerikan për senzibilizimin e çështjes së Luginës së Preshevës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration