Ky është shqiptari më i pasur në botë
Rajoni dhe Politika

Ky është shqiptari më i pasur në botë

03.Oct.2022 07:46
0

Pasuria e tij është më shumë se tre miliardë dollarë, ndërsa numëron biznese të suksesshme në 39 shtete të botës.

Nazif Destani është vëllai i aktorit të njohur Blerim Destani. Pasuria e tij i kalon tre miliardë dollarë dhe ai konsiderohet si shqiptari më i pasur në botë, shkruan ‘mapo.al’. 

Nazifi nuk është person publik, pasi është shumë i rezervuar me kamerat. Megjitahtë ai ishte i pranishëm në festën e 20-vjetorit të emisionit “Opinion” moderuar nga Blendi Fevziu, përcjell albinfo.ch.

Babai i tij është Lazim Destani dhe është president i “Ecolog International”, që gjithashtu ka në pronësi klubin e futbollit Shkëndija nga Tetova.

Nazif Destani është biznesmen i suksesshëm, që numëron biznese të suksesshme në 39 shtete të botës.

Prishtinë: Komuna e Bujanocit pjesë e takimit të Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon
Zeka thotë se shkëmbimi i territoreve është vetmja zgjidhje për Kosovën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration