Prishtinë: Komuna e Bujanocit pjesë e takimit të Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon
Lokale

Prishtinë: Komuna e Bujanocit pjesë e takimit të Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon

03.Oct.2022 07:20
0
Prishtina ka qenë nikoqire e takimit të radhës së Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon, pjesë e së cilës është edhe komuna e Bujanocit.
 
Nën moton "Kurorat e Qyteteve Shqipëfolëse si Destinacion i Agroturizmit" u diskutua mundësia e bashkëpunimit të ndërsjelltë në këtë drejtim.
 
Për komunën e Bujanocit, ndër pikat më të rëndësishme të kësaj mbledhje, e cila u shqyrtua dhe më pas u aprovua, ishte:
 
"Diskutimi për krijimin e një fondi të posaçëm përtej kuotës së anëtarësisë nga anëtarët e UBSHR i cili do të përdoret me qëllim për krijimin e një fondi me destinacion rikonstruksionin e shkollave që kanë nevojë në Luginën e Preshevës, përkatësisht Komuna Bujanoc dhe Komuna Preshevë, si anëtare e UBSHR".
 
Përveç kryetarit të komunës së Bujanocit dhe stafit të tij, në këtë mbledhje të pranishëm ishin edhe drejtori i Shtëpisë së Kulturës dhe i Organizatës Turistike në Bujanoc, ku kanë prezentuar Bujanocin përpara qyteteve tjera shqiptare.
 
Teskti dhe foto të publikuar nga komuna e Bujanocit në Facebook:
Hill: S’ka analogji me Ukrainën, Putinit s’i intereson Kosova
Ky është shqiptari më i pasur në botë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration