Beqiri: Nga ora 7-20 s'kemi pranuar asnjë vërejtje për zgjedhjet parlamentare në Tërnoc Fejzi Beqiri, kryetar i Komisionit Komunal Zgjedhorë në Bujanoc
Lokale

Beqiri: Nga ora 7-20 s'kemi pranuar asnjë vërejtje për zgjedhjet parlamentare në Tërnoc

30.Jun.2022 20:49
0

Votimi i pestë i përsëritur në zgjedhjet parlamentare për Kuvendin e Serbisë në vendvotimin numër 6 në Tërnovc të Madh ka kaluar pa ndonjë parregullsi dhe vërejtje, kështu ka vlerësuar pas votimit për Portali Danas,  kryetari i Komisionit Komunal Zgjedhorë në Bujanoc, Fejzi Beqiri,  

“Që nga fillimi i votimit të mëngjesit të sotëm në orën shtatë e deri në ora 20 kur  anëtarët e Komisionit në shkollën fillore Muharem Kadrija “filluan me përpunimin e materialit të votimit, nuk kemi pranuar vërejtje zyrtare nga asnjë anëtar”, theksoi Beqiri, transmeton Titulli.com.

Të drejtë vote në votimin e përsëritur në Tërnovc të Madh kishin 1089 votues, ndërsa sipas të dhënave nga KRRT-ja deri në orën 19:30 kanë votuar 617 votues, që është 56,7% e të regjistruarve./Titulli.com/

Përfundon votimi për zgjedhjet parlamentare në Tërnoc, mbi 617 votues
Kamberi shfaqet i entuziazmuar për votat e fituara, hyrja në parlament nuk është zyrtare
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration