Arifi takon ambasadorin e Shqipërisë në Beograd, Canaj
Lokale

Arifi takon ambasadorin e Shqipërisë në Beograd, Canaj

19.Feb.2024 14:24
0

Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi ka pritur ambasadorin e Shqipërisë në Beograd, Bardhyl Canaj me bashkëpuntorë.

Postimi në Facebook nga Nagip Arifi: 

Sot pata kënaqësinë e veçantë që në vizitën e tij të parë në Bujanoc ta mirëpres ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Beograd Sh.T. Bardhyl Canaj.
 
E urova ambasadorin për detyrën e re dhe shpreha gatishmërinë që të ndërtojmë agjenda të përbashkëta për të ndihmuar shqiptarët në Bujanoc e në Luginë.
 
Shumë shpejt, do të binjakëzohemi me Bashkinë e Gjirokastrës, që do të na hap rrugën për implementimin e projekteve në sfera të ndryshme.
Lutfiu: Serbia ul buxhetin, Këshilli Kombëtar Shqiptar shpresat në Qeverinë e Kosovës
Ambasada e Shqipërisë në Beograd prezanton aktivitetet e vizitës në Preshevë e Bujanoc (foto)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration