Ambasadori amerikan Hill në Bujanoc pritet nga kryetari i komunës, Arifi (video)
Lokale

Ambasadori amerikan Hill në Bujanoc pritet nga kryetari i komunës, Arifi (video)

27.Mar.2023 14:08
0

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Christopher Hill po qëndron për vizitë zyrtare në komunën e Bujanocit, Preshevës dhe Vrajës.

Ai gjatë ditës së sotme u  prit nga kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi dhe së bashku folën në një konferencë për media.

Ambasadori Hill ditën e martë do të takojë kryetarin e komunës së Preshevës, atë të  Vrajës, faktorë tjerë relevant lokal, institucione tjera edhe bazën ushtarake "JUG" të Bujanocit./Titulli.com/

Arifi para takimit me ambasadorin amerikan Hill: Do të flasim edhe për Marrëveshjen e Ohrit, ku Lugina s’u përfshi
Bujanoc: Kamberi pret ambasadorin amerikan në Serbi, Christopher Hill
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration