Ambasadori Hill pritet nga kryetari i Preshevës Shqiprim Arifi (video)
Lokale

Ambasadori Hill pritet nga kryetari i Preshevës Shqiprim Arifi (video)

28.Mar.2023 17:26
0

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Christopher Hill, po qëndron për një vizitë në Luginë të Preshevës.

Ai është pritur nga kryetari i Preshevës Shqiprim Arifi.

Ambasador i SHBA-së në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se do të mundohet të bëjë diçka kur është pyetur se çfarë do të bëjë SHBA-ja për t’i adresuar problemet e shqiptarëve në Serbi, si shkeljen e të drejtave të tyre.

Në takimin që ka zhvilluar në Luginën e Preshevës me kryetarin Shqiprim Arifin, Hill ka thënë se u njoftua detajisht rreth sfidave të qytetarëve.

"Ne kemi pasur një diskutim të detajuar dhe kryetari më ka njoftuar në detaje rreth problemeve të qytetarëve në Preshevë. Do të kthehem në Beograd dhe më leni të mendoj dhe të shoh se si mund të jem i dobishëm por mendoj se është shumë e rëndësishme se njerëzit e kanë të qartë në atë çfarë e thonë dhe çfarë kërkojnë", ka thënë ai.

Arifi për takimin me ambasadorin Hill: E njoftova rreth diskriminimit shtetëror ndaj shqiptarëve në Luginë
Arifi në takim me Hill: Na kemi mangu edhe në investimet nga Qeveria Serbe në Luginë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration