Vuçiq: Do të bëjmë  situatë më të mirë të sigurisë  në Preshevë e Bujanoc Foto nga arkivi- Aleksandar Vuçiq ne Bujanoc
Lokale

Vuçiq: Do të bëjmë situatë më të mirë të sigurisë në Preshevë e Bujanoc

04.Oct.2022 07:34
0

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas samitit të liderëve të Serbisë, Hungarisë dhe Austrisë tha se besoj se vendi “do të arrijë të sigurojë një situatë më të mirë të sigurisë në Vranjë, Preshevë dhe Bujanoc”, transmeton Titulli.com.

Në të njëjtën kohë, duhet të përpunohen shumë detaje teknike dhe ekipet tona do të punojnë për këtë në javët në vijim”, tha Vuçiq.

Siç raporton Beta, ai ka shtuar se është shprehur i kënaqur me diskutimet për projekte të shumta dhe mbi të gjitha “marrëveshjen për kundërshtimin e përbashkët ndaj migracionit ilegal”.

Vuçiq, pas bisedimeve me kryeministrin hungarez Viktor Orbán dhe kancelarin austriak Karl Neuhammer, përsëriti se ai pret "vëllimin në rritje të konfliktit në Ukrainë" dhe se ai beson se "presioni ekonomik dhe energjetik do të jetë edhe më i madh, por puna duhet të bëhet. bërë."

“Për momentin, njerëzit nuk kanë shumë arsye për t'u shqetësuar, por e di se kohë më të vështira nuk kanë ardhur ende. Lufta kryesore do të jetë se si të ruhet çmimi i ulët i energjisë elektrike dhe gazit, jo vetëm për qytetarët por edhe për kompanitë që të mos e humbin vendin e tyre në treg”, tha Vuçiq./Titulli.com/

Prokuroria e Hagës dorëzon aktakuzën e ndryshuar ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit
Shqiprim Arifi provokon Kurtin dhe rrethin e tij, publikon foto me deputetin e pakënaqur të Vetëvendosjes
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration