Shtabi Emergjent: Objektet e hotelierisë dhe qendrat tregtare të hapura deri në orën 2 gjatë fundjavës
Lokale

Shtabi Emergjent: Objektet e hotelierisë dhe qendrat tregtare të hapura deri në orën 2 gjatë fundjavës

26.Feb.2021 09:59
0

Shtabi i emergjent ndaj Coronavirusit  vendosi sot t'i rekomandojë Qeverisë së Serbisë që objektet hotelierike dhe qendrat tregtare në të gjithë vendin të punojnë deri në orën 2 të pasdites, ka mësuar jozyrtarisht N1, percjelle Titulli.com.

Dyqanet, operacionet mjekësore, operacionet veterinare dhe laboratorët do të funksionojnë si më parë.

Sallonet e flokëve mund të vazhdojnë të funksionojnë si zakonisht, si dhe shpërndarjen e ushqimit.

Stacionet e benzinës do të jenë në gjendje të operojnë deri në orën 2 të pasdites dhe nga ora 2 pasdite ata do të jenë në gjendje të furnizohen vetëm me karburant.

Seanca e re e Shtabit të Krizave është të hënën, kur do të diskutohet për respektimin e masave gjatë fundjavës.

Seanca e selisë filloi këtë mëngjes rreth orës 8 dhe pjesa mjekësore e selisë njoftoi më herët se ata do të kërkonin masa më të rrepta.

Konkurs publik për financimin e programeve në fushën e kulturës në komunën e Bujanocit
Komuna e Bujanocit thirrje publike për praktikë profesionale (apliko)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration