Serbia s’ka në plan të ndalojë qarkullimin e qytetarëve shkaku me COVID-19
Lokale

Serbia s’ka në plan të ndalojë qarkullimin e qytetarëve shkaku me COVID-19

19.Oct.2020 11:55
0

Serbia duket se s’ka në plan të ndryshojë mënyrën e menaxhimit të situatës së krijuar nga pandemia COVID-19. 

Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq, ka deklaruar se nuk kanë në plan që të ndalojnë lëvizjen e qytetarëve, për shkak të rrezikut të një vale të re të koronavriusit. 

“Ne do ta shmangim atë, do të kemi sukses në një mënyrë tjetër për të vepruar në mënyrë parandaluese të valës së re”, tha Brnabiq, transmeton lajmi.net.

Vetëm gjatë 24 orëve të kaluara, në Serbi pati 214 raste të reja me COVID-19./

Bërnabiq: Asociacioni duhet të formohet patjetër sipas marrëveshjes dhe jo si një OJQ
SHBA-ja dhe Britania dënojnë sulmet kibernetike ruse kundër Lojërave Olimpike
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration