Përzgjidhet videoloja më e mirë e vitit 2020 (video)
Shkencë dhe teknologji

Përzgjidhet videoloja më e mirë e vitit 2020 (video)

14.Dec.2020 10:35
0

“The Last of Us Part 2”, videoloja e prodhuar nga Naughty Dog dhe me regji të Neil Druckmann, është përzgjedhur si më e mira e vitit 2020, në “The Game Awards 2020”.

Për të përcaktuar videolojën më të mirë të vitit, votuan më shumë se 95 media nga e gjithë bota dhe një juri e përzgjedhur.

Kandidatët e tjerë për çmimin ishin Ghost of Tsushima (Sucker Punch), Hades (Supergiant Games), Final Fantasy VII Remake (Square Enix), Animal Crossing: New Horizons (Nintendo) dhe DOOM Eternal (id Software). 

 

Deputetja popullore, Nadije Beqiri kërkoi rritjen e transferit për komunën e Bujanocit (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration