“Panairi Lugina” në Zvicër: Bizneset ekspozojnë produktet e tyre (foto)
Lokale

“Panairi Lugina” në Zvicër: Bizneset ekspozojnë produktet e tyre (foto)

12.May.2024 20:15
0

Për herë të dytë po mbahet Panairi i Bizneseve Shqiptare nga Lugina, “Panairi Lugina”. Panairi po zhvillohet për dy ditë radhazi,  11-12 maj 2024.

Adnan Ymeri, kryetar i Fondit Humanitar për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, njëherësh edhe organizator i këtij panairi në një prononcim për albinfo është shprehur i lumtur për organizimin e këtij Panairi.

Ai gjithashtu njoftoi se, në edicionin e dytë, janë 27 biznese që po ekspozojnë produktet dhe shërbimet e tyre në Zvicër.

Pesë nga këto janë biznese nga Zvicra, tri nga Kosova dhe të tjerat nga Lugina.

Në këtë event që po mbahet në Uster të Cyrihut, ka marrë pjesë edhe Ambasadori i Shqipërisë në Bernë, Mustafa Nano dhe Konsulli i Kosovës në Cyrih,, Vigan Berisha.

Panairi është organizuar nga Fondit Humanitar për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc  në bashkëpunim me Komunat e Bujanocit e Preshevës dhe Unionet e Bizneseve.

albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch

albinfo.ch

albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch
albinfo.ch
Partia Demokratike Shqiptare dorëzoi listën zgjedhore në Preshevë
Kryeministri Rama njofton për programin e veçantë për emigrantët që duan të investojnë në Shqipëri
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration