Infektohet një mjek i ndihmës emergjente me Covid-19 në Bujanoc
Lokale

Infektohet një mjek i ndihmës emergjente me Covid-19 në Bujanoc

20.Oct.2020 07:14
0

Infektohet një mjek i ndihmës emergjente me Covid-19 në Bujanoc

Një mjek i ndihmës emergjente në shtëpinë e shëndetit në Bujanoc ka rezultuar pozitiv me koronvirus, transmeton Titulli.com.

Gjithashtu sipas jugpres edhe kolegu i tij që ka simptoma të Covid-19 është testuar dhe priten rezultatet nga Instituti i Shëndetin Publik në Vrajë.

Mjeku që ka dal pozitiv me koronavirus dhe ai që dyshohet shumë herë kanë qenë bashkë në shërbimin e ndihmës emergjente gjatë punës.

Sipas të dhënave nga Instituti i Shëndetit Publik në Vrajë nga 10 rastet pozitive me koronavirus 6 janë nga Vraja dhe nga 2 persona nga Bujanoci dhe Presheva.

Në ditët e mëparshme në Bujanoc kishte një qetësi të lehtë kur bëhej fjalë për rastet e sapo konfirmuara me koronavirus.

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 122 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) dy persona kanë vdekur, numri i të vdekurve është rritur në 778, në respiratorë gjenden 24 pacientë ndërsa deri më tani në Serbi janë testuar 1.241.864 qytetarë./Titulli.com/

Çështja e Ujmanit diskutohet mes delegacionit amerikan dhe atij të Kosovës
Serbia ndalon belgun e akuzuar për abuzime seksuale
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration