Helmohet për vdekje zhvilluesi i lojës Game of Thrones
Shkencë dhe teknologji

Helmohet për vdekje zhvilluesi i lojës Game of Thrones

29.Dec.2020 14:04
0

Një manjat i teknologjisë i cili vdiq ditën e Krishtlindjeve, është helmuar tha policia e Shangai. 

39 vjeçari Lin Qi, shefi ekzekutiv i krijuesit të lojërave Yoozoo njohur për lojën strategjike Game of Thrones: Winter is Coming.

Policia e Shangai tha se një prej të dyshuarve për helmimin e Lin është një koleg i tij. Pasuria e Lin llogaritet të ketë qenë 1 miliardë dollarësh. 

Biznesmeni ishte një yll i tregut fitimprurës të gaming e madje kishte tentuar të hynë edhe në industrinë e filmografisë.

Ai themeloi Yoozoo në 2009 dhe me sukses arriti ta dërgonte atë drejt majave të industrisë gaming. Sipas deklaratave të lëshuara nga policia, Lin është helmuar. 

U dërgua me shpejtësi në spital ku u tha se ishte në gjendje të qëndrueshme. Por gjërat morën një kthesë dramatike ditën e Premte kur kompania tha se themeluesi i saj kishte vdekur. /PCWorld Albanian/

UGSH: Mbeshtetje financiare sa më parë për mediat dhe gazetarët në Luginën e Preshevës
Komuna e Bujanoci me buxhet për 2021 afro 11 milion euro
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration