Google AI Chatbot ‘Bard’ tani mund të kodojë
Shkencë dhe teknologji

Google AI Chatbot ‘Bard’ tani mund të kodojë

23.Apr.2023 10:16
0

Google i Alphabet Inc tha të premten se do ta përditësojë Bard-in, chatbot-in e tij të inteligjencës artificiale (AI), për të ndihmuar njerëzit të shkruajnë kode.

Google’s Bard ka integruar më shumë se 20 gjuhë programimi duke përfshirë C++, Go, Java, Javascript, Python dhe Typescript.

Bard gjithashtu mund të ndihmojë në korrigjimin dhe shpjegimin e kodit për përdoruesit, tha Google të premten.

Muajin e kaluar, kompania filloi të publikoj programin Bard.

Publikimi i ChatGPT-së , një chatbot nga startupi i OpenAI i mbështetur nga Microsoft, vitin e kaluar shkaktoi një vrull në sektorin e teknologjisë për të vënë AI-n në duart e më shumë përdoruesve.

Vuçiq dhe Orban vëzhgojnë stërvitjet ushtarake në Serbi (video)
Bashkimi Evropian miraton rregulloren e parë në botë që licencon bursat dhe portofolët kripto
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration