Galaxy S21 Ultra vjen me kamerën më të mirë për telefoto ndonjëherë?
Shkencë dhe teknologji

Galaxy S21 Ultra vjen me kamerën më të mirë për telefoto ndonjëherë?

16.Nov.2020 12:51
0

Me rreth dy muaj larg lansimit të serisë Galaxy S21, renderët e tyre në CAD janë shfaqur javë më parë.

Por disa orë më parë, të gjitha specifikimet e rëndësishme Galaxy S21, Galaxy S21 + dhe Galaxy S21 Ultra u zbuluan, duke na ofruar një vështrim se çfarë përmirësimesh mund të presim nga gjenerata e telefonave të rinj të Samsung vitin e ardhshëm.

Tani, detaje shtesë në lidhje me kamerën e Galaxy S21 Ultra janë shfaqur.

Sipas @UniverseIce, telefoni i mençur i nivelit më të lartë të serive Galaxy S21 do të shfaqë dy kamera telefoto me nga 10MP, njëra me lente për zmadhim optik 3x dhe tjetra me një lente të zmadhimit optik 10x. Për më tepër, telefoni mund të shfaqë kamerën më të mirë telefoto ndonjëherë, falë sensorëve të tij më të mëdhenj dhe fokusit automatik më të shpejtë.

Të dy kamerat telefonike në Galaxy S21 Ultra thuhet se përdorin sensorë 1 / 2.8 inç me 1.22 μm piksel dhe fokus automatik të zbulimit me pixel të dyfishtë.

Ky është një përmirësim i madh krahasuar me sensorin 48MP (1/2-inç) me 0.8 μm piksel nga Galaxy S20 Ultra sepse Galaxy S21 Ultra nuk do të kishte nevojë të pritej në format dixhital nga sensori, duke rezultuar në detaje më të mëdha dhe ndjeshmëri të dritës.

Kalimi në fokus automatik me dy pikselë për kamerat telefoto do të rezultojë në një performancë më të shpejtë dhe më të besueshme të fokusimit. Krahasuar me Galaxy S20 Ultra, Galaxy S21 Ultra gjithashtu mund të kapë foto portrete më të mira, falë kamerës së dedikuar për telefoto me zmadhim të trefishtë (3x).

Nëse keni harruar, Galaxy S20 Ultra përdor një prerje dixhitale nga sensori i saj 108MP për të ofruar një zoom 2x kur përdorni modalitetin e portretit.

Galaxy S21 Ultra thuhet se do të shfaqë një ekran me 6.8-inç në Super AMOLED Infinity-O LTPO me rezolucion QHD +, deri në 1,600 pikë shkëlqimi të pikut dhe një shpejtësi të ndryshueshme të rifreskimit prej1Hz – 120Hz.

Telefoni gjithashtu do të jetë i disponueshëm me S Pen. Pritet të debutojë me Android 11 dhe One UI 3.1. Telefoni përmban procesorin Exynos 2100 (Snapdragon 875 në SHBA dhe Kinë).

Ai gjithashtu do të shfaqë video incizim të dyfishtë, video 4K / 60fps nga të gjitha kamerat dhe incizim video 8K / 30fps nga kamera e tij kryesore. Telefoni thuhet gjithashtu se do të ketë fokus automatik në laser.

Specifikime të tjera të Galaxy S21 Ultra përfshijnë lidhjet për 5G, 4G, me brez të dyfishtë Wi-Fi 6E, GPS, Bluetooth 5.1, NFC, port USB Type-C, altoparlantë stereo, lexues i shenjave të gishtave nën ekran, bateri 5,000mAh, mbushje të shpejtë 25W, mbushje pa tela, mes tjerash.

Telefoni thuhet se do të jetë i disponueshëm në vetëm dy ngjyra: Black Phantom dhe Silver Phantom.

 
Pse nuk duhet të karikoni telefonin tuaj në makinë?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration