Dita e ndeshjes: Shqipëria përballet me Kroacinë në kërkim të pikëve të para në “Euro 2024”
Rajoni dhe Politika

Dita e ndeshjes: Shqipëria përballet me Kroacinë në kërkim të pikëve të para në “Euro 2024”

19.Jun.2024 09:05
0

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbres për herë të dytë në fushë këtë Kampionat Evropian.

Pas humbjes në ndeshjen e parë nga Italia me përmbysje me rezultat 2-1, kuqezinjtë sot kanë testin e dytë dhe final.

 

Kombëtarja shqiptare me fillim nga ora 15:00 do të përballet me Kroacinë, një kombëtare që gjithashtu ka humbur në ndeshjen e parë.

 

Është një ndeshje shumë e rëndësishme për të dyja ekipet kombëtare, pasi një humbje eventuale do të thotë të humbasin edhe gjasat për të kaluar nga grupi qoftë edhe nga pozita e tretë.

Kësisoj të dy trajnerët Sylvinho dhe Zlatko Dalic kanë përgatitur skuadrat e tyre në mënyrën më të mirë të mundshme pasi kërkohet medoemos vetëm fitorja.

Kush e pengon paqen e qëndrueshme mes Kosovës e Serbisë?
Bujanoc: Policia aksion ndërkombëtar ROADPOL të kontrollit të shtuar të trafikut
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration