Davkova  kryeson garën presidenciale në Maqedoninë e Veriut, më 8 maj fatin e presidentit
Rajoni dhe Politika

Davkova kryeson garën presidenciale në Maqedoninë e Veriut, më 8 maj fatin e presidentit

25.Apr.2024 08:38
0

Komisioni Shtetëror Zgjedhor i Maqedonisë së Veriut ka numëruar deri më tash 85.06 për qind të votave ose 1 milion e 543 mijë e 043 për raundin e parë të zgjedhjeve të shtata presidenciale.

Prin kandidatja e VMRO-DPMNE, Gordana Siljanoska me 40.14 për qind, pasuar nga kandidati i LSDM-së Stevo Pendarovski me 19.73 të cilët do të përballen në raundin e dytë më 8 maj. Bujar Osmani nga Fronti Evropian ka 13.88 për qind, Arben Taravari nga VLEN 9.78 për qind, Maksim Dimitrievski, kryetari i Kumanovës 8.61, Biljana Vankovska Cvetkovska “E Majta” 4.36 dhe Stevco Jakimovski, kryetari i Karposhi Shkup me 0.80 për qind.

I dyshuari nga Bujanoci për shitjen e paligjshme të mallrave të akcizës, ngritet kallëzim penal
Parlamenti Evropian miraton planin prej 6 miliardë eurosh për Ballkanin Perëndimor
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration