Brenda fabrikës ku prodhohet vaksina e Pfizer/BioNTech (video)
Shkencë dhe teknologji

Brenda fabrikës ku prodhohet vaksina e Pfizer/BioNTech (video)

15.Apr.2021 04:03
0

Në Gjermani, kompania BionTech ka fabrikën e dytë evropiane, ku prodhohen vaksinat kundër COVID-19. Vaksina, që kjo kompani e ka zhvilluar në bashkëpunim me kompaninë amerikane, Pfizer, përdorë teknologjinë ARNm, që e mëson trupin se si të përballet me virusin.

BioNTech njoftoi në mars se do të prodhojë deri në 2.5 miliardë doza të vaksinës. (Përgatitën: Bujar Tërstena dhe Mimoza Sadiku REL)

Plani slloven për ndryshim kufijsh në Ballkanin Perëndimor, Kosova dhe Lugina? ( dokument sekret)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration