Ambasada e Shqipërisë në Beograd prezanton aktivitetet e vizitës në Preshevë e Bujanoc (foto)
Lokale

Ambasada e Shqipërisë në Beograd prezanton aktivitetet e vizitës në Preshevë e Bujanoc (foto)

19.Feb.2024 19:05
0

Ambasadori i Shqipërisë në Beograd, Bardhyl Canaj me bashkëpuntorë ka qëndruar pë vizitë dy ditore në Preshevë e Bujanoc.

Këto aktivitete Ambasada e Shqipërisë në Beograd i ka prezantuar në Facebook:

Sot përfundova vizitën dy ditore në Luginën e Preshevës dhe zhvillova bashkëbisedime tejet konstruktive me Drejtuesit e Komunës së Preshevës, Zyrën për Rininë të kësaj Komune, Drejtues të Komunës së Bujanocit, Drejtues të subjekteve politike të Komunës dhe Deputetin shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Z.Shaip Kamberi.

Më tej vijova me takime pune me Kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar, Z.Nevzat Lutfiu dhe përfaqësues politik e shoqërisë civile nga Medvegja.

Fokus i veçantë ishte takimi me Unionin e bizneseve të Luginës dhe Drejtuesit e Zyrës lokale të OSBE-së.

Arifi takon ambasadorin e Shqipërisë në Beograd, Canaj
Presidenti austriak: Shpresojmë të gjendet një zgjidhje e qëndrueshme mes Kosovës dhe Serbisë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration