557-vjetori i Besëlidhjes: Albin Kurti, Sela, Kamberi marshim në Lezhë
Lokale

557-vjetori i Besëlidhjes: Albin Kurti, Sela, Kamberi marshim në Lezhë

02.Mar.2021 14:59
0

Njëra prej datave më thelbësore të historisë së popullit shqiptar, që konsiderohet edhe pikënisja e idesë për një shtet të bashkuar shqiptar, pa dyshim që është Besëlidhja e Lezhës e 2 marsit 1444.

557-vjetori i Besëlidhjes së Lezhës, Albin Kurti, Ziadin Sela, Shaip Kamberi dhe politikanë të tjerë marshim në Lezhë.

 

Politikanët shqiptarë kanë kryer homazhe dhe kanë vendosur kurora në Obeliskun e Besëlidhjes.

"Është nderë i veçantë për shqiptarët e Luginës së Preshevës dhe për mua personalisht, që sot të marrë pjesë në shënimin e 577 vjetorit të Besëlidhjes së Lezhës. Si ngjarje themeltare e historisë sonë, Lidhja e Lezhës është padyshim referencë e sotme për të ardhmën. Para më se pesë shekuj, në këtë vend, menduan qëllime dhe morën vendime aktuale edhe sot", ka shkruar mes tjerash Kamberi në Facebook.

Postimi i plotë i Shaip Kamberit ne Facebook:

 

PDSH hap zyrtarisht fushatën parazgjedhore në ditën e Referendumit të vitit 1992
Lajmërim për zvoglimin e personelit shëndetësorë në Shërbimin Emergjent në Bujanoc
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration