Bujanoc, interesim i lartë për fushatën kundër alkoolit (video)
Lokale

Bujanoc, interesim i lartë për fushatën kundër alkoolit (video)

09.Apr.2014 19:42
0
Këshilli i Bashkësisë Islame (KBI) në Bujanoc të mërkurën ka mbajtur tribunë me temë: “Alkooli – maturantët dhe ekskursioni”  Në këtë tribunë të organizuar nga Departamenti i Gruas dhe të Rinjve pranë KBI-së të mbajtur në shtëpinë  e kulturës në Bujanoc, morën pjesë nxënës të shumtë të shkollës së mesme “Sezai Surroi” si dhe profesorë të kësaj shkolle. Tribuna që më shumë i kushtohej maturantëve kishte për qëllim vetëdijesimin për pasojat që sjell konsumimi i alkoolit. Tribuna-KBI-2 Lidhur me këtë fushatë senzibilizuese para të pranishmëve foli kryetari i KBI-së Sulejman Fejzullahu si dhe drejtuesi i shkollës së mesme “Sezai Surroi” Zejni Fejzullahu, raporton Titulli. Nxënësit patën rastin të shohin edhe një dokumentar kushtuar pasoja që sjell konsumimi i alkoolit, ndërsa me temën: “Adoleshenca dhe alkooli” para të pranishmëve u paraqit psikologja Fatime Fazliu. Se përse ndalohet përdorimi i alkoolit nga feja Islame, në mënyrë të detajuar e paraqiti teologu Ragmi Destani, duke shpjeguar fazat e saj, deri te ndalimi përfundimtar i përdorimit të kësaj pije dehëse. Tribuna-KBI-1 Fushata senzibilizuese e ndërmarrë nga Departament i Gruas dhe të Rinjve pranë KBI-së, paraprakisht në program ka përfshirë edhe shpërndarjen e broshurave në shkollën e mesme “Sezai Surroi” si dhe në sheshin e qytetit të Bujanocit./Titulli.com/
Historianët e Bujanocit do t’ia rikujtojnë ndërkombëtarëve se si u shpërngulën shqiptarët
Ndihmë juridike falas në Bujanoc
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration