Xhenxhefili ndihmon në tretjen e ushqimit
Trupi dhe shëndeti

Xhenxhefili ndihmon në tretjen e ushqimit

12.Apr.2021 10:10
0

Mostretja kronike e ushqimit (dispepsia) karakterizohet me dhimbje të përsëritua dhe me jorehati në pjesën e sipërme të stomakut.

Besohet se zbrazja e vonuar e stomakut është arsyeja kryesore e formimit të dispepsisë.

Sipas Helathline është interesante sepse xhenxhefili del që që shpejton zbrazjen e stomakut me këtë gjendje.

Kjo del pasi një studimi i cili është bërë ndaj 24 njerëzve ka dhënë rezultate që barku tyre zbrazej kur hanin xhenxhefil para ushqimit.

NASA nxjerr një imazh spektakolar nga planeti Mars
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration