Sulmohen në Serbi dy autobusë të një kompanie kosovare
Rajoni dhe Politika

Sulmohen në Serbi dy autobusë të një kompanie kosovare

28.Jan.2024 19:20
0

Dy autobusë kosovarë që po udhëtonte drejt Beogradit, janë sulmuar mbrëmë në Serbi.

Bëhet fjalë për kompaninë turistike ‘Fjolla Impex’, që është sulmuar në Kurshumli të Serbisë.

Këtë e kanë konfirmuar edhe kompania në fjalë, ku përveç dëmeve materiale nuk ka të lënduar.

“Mbrëmë duke udhëtuar në drejtim të Beogradit, është gjuajtur me gur. Dy autobusat janë gjuajtur me gurë edhe linja tjetër nga Beogradi që ka qenë duke ardhur për Kosovë. Të lënduar nuk ka, vetëm xhami i autobusit është i thyer, ndërsa në autobusin tjetër është gjuajtur në pjesën e metalit”, ka thënë kompania ‘Fjolla Impex’.

Kush është Talat Xhaferi, kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut?
Partia Demokratike në Bujanoc "shembet": Tërhiqet nënkryetari, Rahim Rahimi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration