Serbia planifikon të shpërndaj për të rinjtë nga 100 euro, kur nis dhe si bëhet aplikimi?
Lokale

Serbia planifikon të shpërndaj për të rinjtë nga 100 euro, kur nis dhe si bëhet aplikimi?

11.Jan.2022 07:58
0

Ministri i Financave në Serbi, Sinisa Mali ka deklaruar se ligji që u mundëson të rinjve të marrin 100 euro ndihma do të hyjë në fuqi nesër ose më 12 janar dhe se nga ajo datë varet se kush do të marrë gjithë atë ndihmë. 

Sipas tij aplikimi për 100 euro ndihmë nga të rinjtë nga mosha 16 vjeç deri më 30 fillon më 15 janar dhe do të zgjasë deri më 30 janar dhe bëhet përmes trezorit online idp.trezor.gov.rs ose përmes telefonit pa pagesë 0800/101-100.  

Ai theksoi se qytetarët për të aplikuar duhet të fusin sërish të dhënat e tyre në portalin e Administratës së Thesarit për atë lloj ndihme.

Zakonet mëngjesore të një njeriut ndër më të pasur në botë, rrit produktivitetin në punë dhe cilësinë e jetës!
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration