Policia arreston  A.M në Preshevë, i dyshuar për kontrabandë me njerëz Fotografi ilustruese.
Lokale

Policia arreston A.M në Preshevë, i dyshuar për kontrabandë me njerëz

10.Feb.2024 20:21
0

Pjesëtarët e MPB-së në Preshevë arrestuan A. M. (1985) nga Tutini, për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit se ka kryer veprën penale të kalimit të paligjshëm të kufirit shtetëror dhe kontrabandës me njerëz, thuhet në raportin e plicisë, transmeton Titulli.com.

Sipas këtij raporti patrulla e policisë rrugore në autostradën afër Preshevës ka gjetur pesë migrantë të parregullt në një veturë tip “Ford” të drejtuar nga i dyshuari.

Me urdhër të prokurorit publik në Prokurorinë e Lartë Publike në Vrajë, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë dhe me kallëzim penal do të dërgohet në prokurori./Titulli.com/

Kur Tucker takon Putinin: Gënjeshtra, lëshime e pretendime të pabazuara (video)
Anketa: Nagip Arifi- "Të tërhiqet përfundimisht" nga gara për kryetar të komunës së Bujanocit?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration