Në Bujanoc regjistrohen 1399 raste me Covid-19 që nga fillimi, vaksinim pa termin
Lokale

Në Bujanoc regjistrohen 1399 raste me Covid-19 që nga fillimi, vaksinim pa termin

19.Apr.2021 09:30
0

Sipas të dhënave zyrtare ditën e shtunë (17 prill) 298 mostra nga rrethi Pçinjës u testuan për virusin korona dhe rezultatet treguan se 64 ishin pozitive me Covid-19, shkruan Titulli.com.

Në bazë të këtyre të dhënave 21 raste të infeksionit u konfirmuan në Vrajë, 18 në Bujanoc, 9 në Vladicin Han, 8 në Preshevë, 7 në Surdulica dhe 1 në Trgovishte, përcjellë Titulli.com.

Gjithashtu nga shtëpia e shëndetit në Bujanoc njoftojnë se pa termin vazhdon edhe sot  imunizimi me vaksinën kineze sinopharm dhe të githë të interesuarit të shkojnë pa procedure paraprake.

Në komunën e Bujanoci që nga fillimi i gjendjes së pandemisë me Covid-19 janë regjistruar 1399 persona të infektuar me coronavirus./Titulli.com/

8 vjet nga marrëveshja e parë Kosovë-Serbi në Bruksel
Puna për kafiteritë dhe restorantet në komunën e Bujanocit deri orën 23:30
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration