Musliu: Jemi për vullnetin e popullit si në Veri të Kosovës por edhe në Lindje të Kosovës, demarkim të kufirit
Lokale

Musliu: Jemi për vullnetin e popullit si në Veri të Kosovës por edhe në Lindje të Kosovës, demarkim të kufirit

31.May.2023 08:11
0

Kryetar i Lëvizjes së Progresit Demokratik, Shqiprim Musliu ka reaguar ndaj situatës së krijuar në veri të Kosovës.

Ai ka shkruar se ka kohë që ne shqiptarët kemi harruar rrugën e protestës dhe ngritjen e zërit ndaj padrejtësive që na bëhen tash e sa vite, përcjellë Titulli.com.

"Liria nuk falet, por ajo fitohet me përpjekje dhe rezistencë. Ndërsa ne kemi pranuar heshtjen si rezistencë, por kjo nuk e zgjidh problemin por veç sa e bënë më të thellë", ka shkruar Musliu.

Musliu i shpreh se jemi kundër përdorimit të dhunës, si ndaj institucioneve e edhe ndaj civilëve, por jemi për të respektuar vullnetin e popullit si në Veri të Kosovës por edhe në Lindje të Kosovës. Demarkim të kufirit.

Kurti për CNN: Nuk do ta dorëzoj Republikën demokratike te një milici fashiste
Kryetari i Preshevës, Arifi thirrje Qeverisë së Kosovës: Me Amerikë nuk ka lojë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration