Musliu e Ramadani presin koordinatorin nga Bursa e Turqisë, Rexhep Gyndyz
Lokale

Musliu e Ramadani presin koordinatorin nga Bursa e Turqisë, Rexhep Gyndyz

13.May.2022 16:31
0

Në komunën e Bujanocit ka qëndruar pvr vizitë udhëheqësi i Qendrës Kulturore të Shqiptarëve në Brusa të Turqisë, Rexhep Gyndyz.

Ai është pritur nga nga zëvendëskryetari i komunës së Bujanocit, Shqiprim Musliu dhe kryetari i kuvendit komunal, Enver Ramadani.

Postimi i plotë në Facebok nga Shqiprim Musliu:

Në Komunën e Bujanocit mirëprita z.Rexhep Gyndyz, udhëheqës i Qendrës Kulturore të Shqiptarëve në Brusa të Turqisë, i cili realizoi një vizitë zyrtare për mundësinë e krijimit të marrëdhënieve në fusha të ndryshme mes komunës sonë dhe komunave në Brusa.
 
Z.Gyndyz shprehu gatishmërinë që t’i mundësoj nxënësve në shkollat e mesme që të realizojnë praktika nëpër ndërmarrje të mëdha prodhuese si dhe të shkëmbejnë eksperiencat në qytetin e Brusës.
 
Bashkarishtë vizituam edhe Shkollën fillore në qytet, ku u njoftuam me problematikat duke i shprehur nikoqiri ofertën që nxënësit të zhvillojnë ekskursione studimore në Brusa.
Beogradi vazhdon të punojë për çnjohje të Kosovës
Takimet në Bruksel përfundojnë pa marrëveshje Kosovë-Serbi për targat
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration