Lajçaku thotë se me Vuçiqin diskutuan për hapat e ardhshëm që çojnë në normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi
Rajoni dhe Politika

Lajçaku thotë se me Vuçiqin diskutuan për hapat e ardhshëm që çojnë në normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

29.Jan.2024 19:53
0

Emisari i BE-së për dialog, Mirosllav Lajçak sot është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

 

Lajçaku ka thënë se kanë biseduar për dialogun e hapat e ardhshëm që duhet të ndërmerren për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

“Në diskutimin tonë, u fokusuam në perspektivën strategjike për vitin 2024, bëmë një bilanc mbi situatën aktuale në dialog dhe folëm për hapat e ardhshëm në normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën”, shkroi ai në Twitter. /Zëri

Partia Demokratike në Bujanoc "shembet": Tërhiqet nënkryetari, Rahim Rahimi
Mediat ruse i shpallën të vrarë në Ukrainë: Dy francezë flasin për REL-in (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration