I arrestuari një Bujanoc dyshohet se ka paralajmjëruar për bombë nj vendvotim, si e zbuloi policia? Foto ilustrim nga interneti
Lokale

I arrestuari një Bujanoc dyshohet se ka paralajmjëruar për bombë nj vendvotim, si e zbuloi policia?

24.Jun.2022 07:49
0

Pjesëtarët e Ministrisë së PUunëve të Brendshme kanë arrestuar Z. K. nga Bujanoci për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit se ka kryer veprën penale të shkaktimit të panikut dhe çrregullimit.

Sipas raportit Z. K., rreth orës 9.40 të mëngjesit më 23 qershor me telefon në shkollën fillore “Muharem Kadrija” në fshatin Tërnoc të Madh ka lajmëruar se në atë shkollë ishte vendosur një bombë.

Nga kontrolli i konstatuar bëhet fjalë për kallëzim të rremë për bombën e vendosur dhe efektivët e policisë me shpejtësi kanë identifikuar dhe arrestuar autorin e kësaj vepre penale, shkruan “Novosti”, transmeton Titulli.com.

Z. K. i është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë dhe me kallëzim penal do të dërgohet në prokurorinë kompetente.

Përshkak të këtij paralajmrimi për “bombë të vendosur në objektin e shkollës ku ishte duke u mbajtur votimi është ndaluar procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare.

Zhgënjimi i Ballkanit me BE-në
Komuna e Bujanocit shpërblen me nga 20 mijë dinarë nxënësit e gjeneratës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration