Xhandarmeria arreston shqiptarin në Bujanoc për terrorizëm (foto)
Lokale

Xhandarmeria arreston shqiptarin në Bujanoc për terrorizëm (foto)

27.Dec.2022 20:53
0

Pjesëtarët e Agjencisë për Siguri-Informative, Xhandarmerisë dhe Ministrisë së Punëve të Brendshme me urdhër të Prokurorisë për Krim të Organizuar, në një aksion të koordinuar kanë arrestuar në Bujanoc, A. B., i nacionalitetit shqiptar, për shkak të dyshimin se ka kryer vepër penale terrorizmi, njofton Agjencia për Siguri-Informative(BIA), përcjellë Titulli.com.

Tek i dyshuari janë gjetur një sasi e madhe armësh, dhjetë pushkë, një snajper me silenciator, një akrep me silenciator, një kilogram eksploziv si dhe një sasi e madhe municioni.

Dyshohet se armët janë marrë përmes rrugëve të paligjshme dhe se qëllimi i të dyshuarit ka qenë transportimi i mëtutjeshëm i armëve në zonën e Kosovës.

Të dyshuarit A. B. i është caktuar paraburgimi deri në 48 orë dhe ai me kallëzim penal do të dërgohet në prokurorinë kompetente./Titulli.com/

Hapšenje osumnjičenog

Uhapšen osumnjičeni za terorizam
 
Zaplenjene puške
 
Sumnja se da je oružje nabavljeno ilegalnim kanalima
Vuçiq urdhëron rritjen e gatishmërisë luftarake të ushtrisë dhe policisë serbe
Mbyllet pikëkalimi kufitar në Merdare, shkak të vendosjes së barrikadave në Serbi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration