Tragjedia pranë Preshevës, shqiptari nga Tetova plagosi rëndë gruan pastaj vrau veten
Lokale

Tragjedia pranë Preshevës, shqiptari nga Tetova plagosi rëndë gruan pastaj vrau veten

08.Mar.2024 08:03
0

Një shtetas i maqedonas me kombësi shqiptare ka qëlluar me armë një grua nga Serbia në pikëpagesën në afërsi të Preshevës dhe më pas është vetëvrarë, raportojnë mediat serbe, transmeton Titulli.com.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së enjtes në pikëpagesën në afërsi të Preshevës, ku pas një debati, një shtetas (52) i maqedonas me kombësi shqiptare ka qëlluar me armë zjarri një grua nga Serbia, rreth 30 vjeçe dhe më pas është vetëvrarë.

Policia kishte bllokuar menjëherë atë pjesë të rrugës.

Ai nuk u ka mbijetuar plagëve dhe ka ndërruar jetë ndërsa gruaja është në gjendje të rëndë, u konfirmua nga spitali i Vrajës.

 

 

Privatizimi i “Jumkës” dhe “Simpo-s” në pritje, privatizimi i Bajës së Bujanocit shtyhet
BE-Ballkani: A janë gati për njëri-tjetrin? (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration