Shqiprim Arifi shkarkohet nga pozita e kryetarit të Preshevës, çka i bëri pushteti i Beogradit?
Lokale

Shqiprim Arifi shkarkohet nga pozita e kryetarit të Preshevës, çka i bëri pushteti i Beogradit?

20.Apr.2024 19:18
0

Shqiprim Arifi është shkarkuar nga pozita e kryetarit të Preshevës.

 

Këtë e ka bërë të ditur vetë ai, duke theksuar se këtë e ka bërë siç e ka quajtuar ai, “pushteti autoritar i Beogradit”.

 

Arifi ka thënë se ky regjim tashmë ka instaluar një organ të përkohshëm deri në zgjedhjet e ardhshme.

“Dje në mesnatë, pushteti autoritar i Beogradit, në mënyrë arbitrare dhe duke mos ndjekur asnjë procedurë ligjore, si dhe pa asnjë njoftim zyrtar, regjimi serb dhe antishqiptar duke vazhduar traditën e Millosheviqit të viteve të 90ta, në mënyrë të dhunshme më SHKARKUAN nga posti i Kryetarit të Komunës së Preshevës. Njëkohësisht, ky regjim antishqiptar dhunshëm instaloi një organ të përkohshëm deri në zgjedhjet e ardhshme”, ka thënë Arifi.

Meta sjell Llama 3: Çfarë ofron modeli më i ri i inteligjencës artificiale?
Ragmi Mustafa emërohet kryetar i organit të përkohshëm, ai qeverisë tani me komunën e Preshevës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration