Shifrat zyrtare: Bujanoci 54.684 banorë, Presheva 60.568 të regjistruar, rreth 36 mijë jashtë vendit
Lokale

Shifrat zyrtare: Bujanoci 54.684 banorë, Presheva 60.568 të regjistruar, rreth 36 mijë jashtë vendit

21.Dec.2022 15:22
0

Enti Republikan i Statistikave të Serbisë ka publikuar rezultatet e para preliminare të regjistrimit të popullsisë I realizuar gjatë vitit 2022, shkruan Titulli.com.                    

Sipas këtij rezultati në komunën e Preshevës jetojnë gjithsejtë 60.568 banorë, prej tyre  35.097 janë banorë rezident ndërsa banorë jorezident (që jetojnë më gjatë se 12 muaj jashtë vendqëndrimit) 25.47 dhe numri i përgjithshëm i objekteve të banimit është 11.642. 

Në komunën e Bujanocit janë të regjistruar 54.684 banorë, prej tyre 42. 634 janë banorë rezidentë ndërsa të regjistruar banorë jorezidentë janë 11.036 dhe numri I përgjithshëm i objekteve të banimit është 13.647./Titulli.com/ 

Shiko rezultatin e saktë në linkun zyrtarë të Entit Republikan të Statistikave të Serbisë

Vuçiqi kritikon ambasadorin gjerman në Kosovë Rohden: Gjermania dëshiron dominim të plotë në Ballkan
Drashkoviq: Në rast të luftës në Kosovë flakët do të prekin edhe Bosnjën dhe Malin e Zi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration