Rahim Salihi emërohet këshilltar i Grupit Parlamentar "Regjionet evropiane - Vojvodina, Sanxhaku dhe Lugina Preshevës" Rahim Salihi
Lokale

Rahim Salihi emërohet këshilltar i Grupit Parlamentar "Regjionet evropiane - Vojvodina, Sanxhaku dhe Lugina Preshevës"

02.Aug.2022 07:24
0

Rahim Salihi, i shoqëruari i deputetit Shaip Kamberi është emëruar Këshilltar i Grupit Parlamentar "REGJIONET EVROPIANE - VOJVODINA, SANXHAKU DHE LUGINA E PRESHEVËS".

Ai ka qenë edhe në mandatin e kaluar së bashku me deputetin Kamberi.

Salihi e bëri këtë njoftim vet në Facebook:

Me propozim të kryetarit Kamberi e me mbështetjen e deputetëve nga Lista "SDA Sanxhak" dhe "Bashkë për Vojvodinën" jam emëruar sot Këshilltar i Grupit Parlamentar "REGJIONET EVROPIANE - VOJVODINA, SANXHAKU DHE LUGINA E PRESHEVËS".

I privilegjuar t'i shërbejë Grupit të vetëm parlamentar të pakicave në Kuvendin Republikan e falënderues ndaj të gjithë deputetëve për besimin e dhënë.

Liria e barazia do të jenë synimi ynë i përbashkët.

Vazhdojmë!

Serbia konstituon Kuvendin e ri, afati 90 ditor për formimin e Qeverisë së re
Hiqen barrikadat, shtyhet zbatimi i vendimeve për dokumentet dhe targat serbe
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration