Policia e Preshevës arreston të dyshuarin për vjedhje të rënda Fotografi ilustruese-Policia
Lokale

Policia e Preshevës arreston të dyshuarin për vjedhje të rënda

06.Feb.2023 13:00
0

Pjesëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Preshevë kanë ndriçuar katër vjedhje të rënda dhe dy tentativa për vjedhje të rënda dhe kanë arrestuar R. K. (1978) nga Presheva  për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit se i ka kryer këto vepra penale, thuhet në raportin e policisë, përcjellë Titulli.com.

Ai dyshohet se nga janari i këtij viti e deri më tani ka hyrë në katër kompani private në Preshevë dhe ka vjedhur para, celularë dhe pajisje të tjera.

Sipas raportit të policisë gjithashtu dyshohet se në të njëjtën periudhë ai ka hyrë në ambientet e autoshkollës në Preshevë nga e cila nuk ka vjedhur asgjë  si dhe se në të njëjtën mënyrë ka tentuar të hyjë në një këmbim valutor.

Policia ka gjetur disa nga sendet e vjedhura dhe ia ka kthyer pronarëve të tyre, transmeton Titulli.com.

Me urdhër të Prokurorisë Themelore Publike në Vrajë, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë, ndërsa me kallëzim penal është dërguar në prokurori.

Gjyqtari për procedurën paraprake në Gjykatën Themelore në Bujanoc i ka caktuar masën e paraburgimit deri në 30 ditë./Titulli.com/

​24 vjet nga Konferenca e Rambujesë, takimi i zgjidhjes së krizës në Kosovë
Pasi Kurti e pranoi propozimin e BE-së, Lajçaku paralajmëron takime të niveleve të larta
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration