Përfundon rivotimi: “Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës” në pritje të rezultatit zyrtar
Lokale

Përfundon rivotimi: “Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës” në pritje të rezultatit zyrtar

28.Apr.2022 20:30
0

Përfundon procesi i rivotimit në fshatin Tërnoc të komunës së Bujanocit për zgjedhjet parlamentare, shkruan Titulli.com.

Sipas informacioneve jozyrtare  lista “Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës” i ka marrë  686 vota ndërsa për të fituar një mandat në parlamentin e Serbisë akoma nuk është konfirmuar nga Komisioni Republikan Zgjedhorë.

Rezultatet preliminare jepen nga Komisioni Komunal Zgjedhorë i komunës së Bujanocit.

Në zgjedhjet e 3 prillit lista “Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës” ka fituar 9.630 vota dhe sipas paralajmërimeve i duheshin edhe 400 vota për tu bërë pjesë e parlamentit të Serbisë./Titulli.com/

Komuna e Bujanocit promovon punimet e rrugës në fshatin Osllarë
Kamberi: Faleminderit për vazhdimin e përfaqësimit parlamentar
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration