Ngjarjet kryesore që shënuan vitin 2022 (video)
Rajoni dhe Politika

Ngjarjet kryesore që shënuan vitin 2022 (video)

01.Jan.2023 08:19
0

Rusia nisi një pushtim të shkallës së gjerë në Ukrainë; vdekja e një gruaje 22-vjeçare sa ishte në mbajtje policore nxiti protesta masive nëpër Iran; Mbretëria e Bashkuar i tha lamtumirë monarkes së saj më jetëgjatë në fron.

Këto janë disa prej ngjarjeve kryesore që karakterizuan vitin 2022.

(Përgatiti: Trim Haliti – Montazhi: Arben Hoti, Ibrahim Berisha & Bujar Tërstena – Narracioni: Krenare Cubolli REL)

Shtypi gjerman: “Bilanci i krizës së inskenuar Serbi-Kosovë është fatal”
Partitë shqiptare në kërkim të koalicionit për Këshillin Kombëtar Shqiptar (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration