Media Britanike: Shqipëria, një perlë për të kaluar pushimet verore (video)
Rajoni dhe Politika

Media Britanike: Shqipëria, një perlë për të kaluar pushimet verore (video)

08.Feb.2023 07:49
0

Mediat e huaja vijojnë të propozojnë turizmin në Shqipëri, që mesa duket do të ndikojë në rritjen e ndjeshme të numrit të vizitorëve të huaj gjatë këtij sezoni turistik.

 

“Nëse jeni duke kërkuar për një pushim plazhi këtë vit, ka një destinacion që mund të mos ketë qenë kurrë në radarin tuaj. Me fluturime të lira dhe pije akoma më të lira, ja pse duhet të rezervoni pushimet në rivierën shqiptare këtë verë” shkruan The Sun. 

 

“Vija bregdetare, e quajtur Riviera Shqiptare , është vetëm disa orë nga Britania e Madhe. Shtrihet nga Vlora në veri deri në Ksamil në jug. Muajt ëe verës janë koha më e mirë për t’u vizituar, nga maji deri në shtator janë muajt, me temperatura maksimale 28C. Fluturimet janë më të shpejta se Kanariet dhe duhen vetëm tre orë për të arritur në Vlorë ose Ksamil nga Mbreteria e Bashkuar.”

“Sipas Zyrës së Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, rreth 120,000 britanikë vizitojnë vendin në vit, dhe shumica janë pa probleme, kështu që konsiderohet një destinacion i sigurt pushimesh”, shkruan “The Sun”, duke i sugjeruar turistëve anglez të zgjedhin Shqipërinë për të kaluar sezonin turistik të verës./RTSH/

Pse Shqiprim Arifi dorëzon kallëzim penal në Prokurorinë Speciale?
Vuçiq konfirmon krizën në koalicionin qeverisës dhe se nuk mendon se zgjedhjet e reja janë zgjidhje
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration