Macroni shkruan në cirilik: Franca e përkushtuar ndaj së ardhmes evropiane të Serbisë, që po shkruhet tani
Rajoni dhe Politika

Macroni shkruan në cirilik: Franca e përkushtuar ndaj së ardhmes evropiane të Serbisë, që po shkruhet tani

09.Apr.2024 09:16
0

residenti i Francës Emmanuel Macron ka publikuar një mesazh në gjuhë frënge dhe serbe në X, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

 

Të dy udhëheqësit mbrëmë kanë mbajtur një konferencë për media, ku kanë folur edhe për dialogun Kosovë - Serbi. Macroni ka kërkuar zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit / Ohrit.

Por, pas darkës me Vuçiqin ka dalë edhe me një postim.

“Franca e përkushtuar ndaj së ardhmes evropiane të Serbisë, e cila po shkruhet tani”, ka shkruar Macroni.

 

Krahas kësaj deklarate shefi i shtetit francez ka publikuar edhe një fotografi të tij dhe Vuçiqit.

Dita e parë e Fitër Bajramit të mërkurën më 10 prill
Osmani detaje për planin 9 pikësh: Në Veri të Kosovës mund të krijohej një realitet i ri në vijë me ndryshimin e kufijve
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration