Liburn Aliu fillon vizitën në Preshevë: Shpalosin propozime projektesh (video)
Lokale

Liburn Aliu fillon vizitën në Preshevë: Shpalosin propozime projektesh (video)

28.Jan.2022 11:26
0
Liburn Aliu, nga Ministria së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në Kosovë i shoqëruar nga shefja e kabinetit znj. Rineta Jashari, filluan vizitën zyrtare në komunën e Preshevës.
 
Ata janë pritur nga kryetarja e komunës së Preshevës, Ardita Sinani dhe zëvendëskryetari Ragmi Mustafa me bashkëpunëtorë tjerë.
 
"Në Preshevë, pata nderin dhe kënaqësinë ta takoj kryetaren e komunës së Preshevës, njëkohësisht miken time znj. Ardita Sinani. Në fokus të vizitës ishin diskutime për bashkëpunimin e mëtutjeshëm dhe krijimin e lidhjeve më të sigurta e të qëndrueshme, për avancimin e të drejtave dhe mirëqenien e shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë e Bujanoc", ka shkruar mes tjerash Liburn Aliu.
 
 
 
 
Aliu në Preshevë: Beogradi mund të na bëjë ndalesa, por ne do të insistojmë vazhdimisht
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration