Ky është numri i banorëve në Rrethin e Pçinjës, Bujanoci e Presheva përbëjnë gati 40 %
Lokale

Ky është numri i banorëve në Rrethin e Pçinjës, Bujanoci e Presheva përbëjnë gati 40 %

22.Dec.2022 10:38
0

Enti Republikan i Statistikave të Serbisë ka publikuar rezultatet e para preliminare të regjistrimit të popullsisë I realizuar gjatë vitit 2022, shkruan Titulli.com.

Sipas këtij rezultati,  numri preliminar në Rrethin e Pçinjës i banorëve të regjistruar është ky: 

Lokacionet:

Numri i regjistruar:

Vraja-Qytet 75.258
Vraja 67.591
Preshevë 60.568
Bujanoc 54.684
Vladiçin Han 17.956
Surdulicë 17.535
Bosilegrad 7.211
Tërgovishtë 4.368

 

Shiko rezultatin në linkun zyrtar të Entit Republikan të Statistikave të Serbisë

Drashkoviq: Në rast të luftës në Kosovë flakët do të prekin edhe Bosnjën dhe Malin e Zi
Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që vijnë nga diaspora
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration