Delegacion nga Berni i Zvicrës vizitojnë komunën e Bujanocit
Lokale

Delegacion nga Berni i Zvicrës vizitojnë komunën e Bujanocit

25.Sep.2022 18:26
0

Një delegacion i kryesuar nga Berger Hans Peter, kryetar i partisë social demokrate për BernerOberland, Muller Roland, ekspert i historisë ballkanike, Marti Reichardt Ursula, deputete e Parlamentit të Bernit kanë qëndruar sot në Bujanoc, ku janë pritur nga kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi.

Delegacioni nga Berni, i cili pas një vizite në Kosovë zbarkoi në Bujanoc, u interesua për problemet dhe kushtet e jetesës së minoritetit shqiptar në Serbi.

Kryetari Arifi njoftoi për problematikat që i shoqërojnë minoritetin shqiptar në Serbi, dhe kërkoi mbështetjen nga delegacioni i Bernit që çështja shqiptare të alarmohet edhe në Qeverinë e Zvicrrës.

Tekst i publikuar në Facebook nga komuna e Bujanocit

Rama: Kemi forcuar marrëdhëniet me Serbinë, por nuk lëvizim asnjë centimetër nga pavarësia e Kosovës (video)
Koment: Terrorizohet rruga e Kosovës nga shoferët e pandërgjegjshëm?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration